Sládci

Na počátku záměru obnovy pivovaru jsme věděli, že dokážeme vyřešit technologické a stavební záležitosti a zahájit prodej v našich partnerských restauracích. Co nás nejvíce brzdilo, byla zpřetrhaná vazba na pivovarnické řemeslo.

Aniž bychom hledali a inzerovali, objevil se na jaře 2014 na nádvoří sympatický pán, představil se jako Ladislav Veselý - toho času dlouholetý vrchní sládek minipivovaru U Medvídků, s tím, že viděl pivovarský komín a hledá prostory pro svůj vlastní pivovar. Navíc nám představil svého mladšího kolegu Rudolfa Lacha, který vedle účinkování U Medvídků úspěšně vaří speciály v rámci létajícího pivovaru Prager Laffe. Náhoda nám přála, oba páni sládci se stali součástí týmu i společníky pivovaru a výsledky jejich práce každý den s radostí ochutnáváme. Díky nim se podařilo znovu oživit i speciál uhříněveský PORTER, který je pro náš pivovar vzhledem k historii srdeční záležitostí.

LADISLAV VESELÝ

Zkušený sládek s celoživotní praxí v oboru. Pracoval mimo jiné 21 let ve Výzkumném ústavu pivovarském, po roce 1989 stál u zrodu několika českých minipivovarů, vařil dlouhodobě ve Slovinsku, v Japonsku, následně zakotvil na 12 let v pivovaru U Medvídků. Nejraději vaří silné speciály, je držitelem prestižního ocenění sládek roku 2009 v ČR.

RUDOLF LACH

Absolvent „pivovarské průmyslovky“ v Podskalské, podsládek v pivovaru Dalešice, U Medvídků, společník létajícího pivovaru „Prager Laffe“. Jeho zálibou jsou svrchně kvašená piva typu ALE a IPA.